Dnes najmä v mestách dochádza k hromadnej výstavbe, ktorou sa stále viac zahusťuje životný priestor a zmenšuje podiel pôvodnej zelenej plochy. Riešením tejto situácie je využitie plochých striech ako aktívneho priestoru, ktorý zároveň sprostredkúva kontakt jeho obyvateľov s prírodou.

Viete si predstaviť bývať v radovom dome postavenom z odpadového betónu, s podlahami z vyradeného dreva a s oknami, ktoré niekto iný pri rekonštrukcii vyhodil? Nasledujúci projekt ukazuje, že aj toto môže byť realita bez kompromisov v oblasti architektúry, estetiky či kvality.

Sláva Štefancová -

Viacero profesií na trhu pociťuje nedostatok pracovníkov a také stavebníctvo rozhodne nepatrí k výnimkám. Situácia je vážna až do takej miery, že by niektoré remeslá mohli na odborných školách v dohľadnej dobe zaniknúť. Aj keď robotizácia nemá poskytnúť stavebníctvu ucelené riešenie a kompletne nahradiť ľudskú silu, prichádza s cieľom zefektívnenia výkonu na stavbe i šetrenia času.

Samuel Ďuriš -
Prehľad developerských projektov

Metropolitný inštitút Bratislavy zrealizoval už niekoľko dôležitých projektov, ktoré zlepšili obraz hlavného mesta. Zo zanedbaných plôch sa stali akési živé miesta, čo je aj názov samotného programu na revitalizáciu verejných priestranstiev v Bratislave. Ďalším Živým miestom sa stane rozsiahla plocha vo Vajnoroch, ktorá je dnes akousi betónovou pláňou.

Andrej Sárközi -

Na schválenie ústavného zákona, ktorý mal umožniť odstrel medveďov, koalícia potrebuje najmenej 90 hlasov. Dohodla sa preto na novele zákona, ktorá urýchli elimináciu problematických zvierat v prípade ohrozenia života, zdravia či majetku.

redakcia ASB TASR -