Tepelné čerpadlo aroTHERM Split

Zaostrené na tepelné čerpadlá: Ktoré sú vhodné pre rekonštrukcie?

Nielen u novostavieb, ale aj pri rekonštrukciách rodinných domov sa uplatňujú najmodernejšie technológie pre tepelný komfort a prípravu teplej vody. Najmä vďaka nízkym prevádzkovým nákladom a nenáročnej realizácii sa do popredia dostávajú tepelné čerpadlá typu vzduch/voda. Pochváliť sa môžu dlhou životnosťou, inteligentným softvérom či možnosťou ovládania cez aplikáciu v smartfóne.

Radiátor Theia

Radiátory s háčikmi

Aby bola vaša kúpeľňa jedinečná, ponúkame vám eleganciu, nápaditý dizajn a najvyššiu kvalitu. Radiátory P.M.H. patria medzi exkluzívne značky českej výroby. Možno ich pripojiť na elektrinu, centrálne vykurovanie či kombinovane. Ďalej sú v ponuke aj elektrické sušiaky ohrievané vykurovacím káblom vnútri – „suchá báza“. Radiátory sú dostupné v mnohých rozmeroch a farebných variantoch.

05 iStock 1124636717

Je modré svetlo toxické?

V českých luhoch a hájoch [1] sa v poslednom období šíria poplašné správy o toxických účinkoch svetla, najmä toho vyžarovaného v oblasti vlnových dĺžok zodpovedajúcich modrej farbe. Podľa týchto správ je modrá zložka spektra príčinou rakoviny, infarktu, obezity, depresií… Len sa pritom nespomína drobný detail. Pri akých expozíciách, teda pri akom čase a intenzite pôsobenia, k nejakému ovplyvneniu dôjde.

Ako sa darí firmám zameraným na TZB počas koronakrízy?

Oslovili sme niekoľko firiem z odboru TZB s cieľom zistiť, ako sa im aktuálne darí a čo prežívajú. Všetkým sme položili tri zhodné otázky. Z odpovedí zaznieva pokoj, rozvaha a spolupatričnosť, čo je v súčasných nejasných dňoch veľmi pozitívne. Podotýkame, že odpovede odzrkadľujú stav tesne pred oznámením postupného uvoľňovania 20. apríla.